Geometrická šalátová misa

 
Zväčšiť
 
  • 1 z 7

Veľká misa je vyrobená z glazovaného porcelánu a jej tvar vychádza z geometrizácie kvetu lalie, zároveň sa inšpiruje českým kubizmom v keramike. Ideálne sa hodí k využitiu ako misa na ovocie. Spolu s hrnčekom vytvára nekonečne opakujúcí sa trojrozmerný vzor.

3D MODEL

Dostupnosť Dodanie tovaru do 28 pracovných dní
€64    
Kód tovaru VJ 03 01
Výrobca Vjem
Kategória Porcelán
 

Geometrická šalátová misa Geometric Salad bowl

 

Veľká misa je vyrobená z glazovaného porcelánu a jej tvar vychádza z geometrizácie kvetu lalie, zároveň sa inšpiruje českým kubizmom v keramike. Ideálne sa hodí k využitiu ako misa na ovocie. Spolu s hrnčekom vytvára nekonečne opakujúcí sa trojrozmerný vzor.

 

výroba (podľa autorského designu): Český porcelán, Dubí u Teplic

 

rozmery: prieměr 33 cm, výška 5 cm

 

Geometrický porcelánový set

Kolekciu tvorí kompozícia hrnčeka s misou, tanierový, čajový a kávový set. Tvary vychádzajú z geometrie šesťuholníku, napriek tomu nezaprú istú inšpiráciu v českom kubizme. Nájdeme tu aj inšpiráciu islámskym umením, predovšetkým nekonečne sa opakujúcimi vzormi. Môžme vidieť aj odkazy k japonskej technológii skladaného z papieru origami.

Pre výrobu plastového modelu je využitá technológia 3d tlače, podľa ktorého sa vyrábajú sádrové formy. Každá slúží asi dvacaťkrát, aj napriek tomu sa opotrebováva, potom sa musí vyrobiť nová. Porcelán sa leje do tlakových foriem a ručne retušuje. Porcelán sa páli pri teplote 1420 stupňov nadvakrát, prvykrát vysušený črep a druhýkrát naglazovaný tzv. přežah.

Porcelán se vyrába málosériovo v Českom porceláne v Dubí u Teplic podľa autorského návrhu.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní môžu vkladať príspevky. Prosíme, prihláste se alebo sa zaregistrujte .

Nevypĺňajte toto pole:

Vjem vznikol v roku 2013 a tvorí ho designérsko-architektonické trio - bratia Adam a Samuel Ciglerovi a Světlana Koženova. Naposledy sa predstavili v decembri 2014 na designSupermarketu v Domě u Minuty.

V našej malej dielni v srdci Prahy tvoríme výrobky z dreva, ako sú jedálenské stoly, odkladacie stolíky, servírovacie a krájacie dosky. Snažíme sa nadviazať na prerušenú tradíciu vysokého umenia remeslnej výroby, ktorá je založená na úcte k prírode, klasických technológiach a hlbokej znalosti materiálov. Zaoberáme sa tiež navrhovaním interiérov, vyrábame doplnky do domácnosti, ako sú napríklad svietidlá alebo nábytok na mieru. V porcelánovni v Dubí u Teplic sa podľa našeho návrhu vyrába desatidielny jedálenský set.