Geometrický pohár 400ml

 
Zväčšiť
 
  • 1 z 6

Hrnček je vyrobený z glazovaného porcelánu a tvarom sa inšpiruje českým kubizmom v keramike. Spolu s misou vytvára nekonečný opakujúcí sa trojrozmerný vzor.

3D MODEL

od €24
Výrobca Vjem
Kategória Porcelán
Zvoľte variant
Geometrický pohár 400ml Kód tovaru VJ 01 01 počet kusov: 1 ks Dodanie tovaru do 28 pracovných dní €24
   
Geometrický pohár 400ml Kód tovaru VJ 01 02 počet kusov: 4ks Dodanie tovaru do 28 pracovných dní €96
   
Geometrický pohár 400ml Kód tovaru VJ 01 03 počet kusov: 6 ks Dodanie tovaru do 28 pracovných dní €144
   
 

Hrnček je vyrobený z glazovaného porcelánu a tvarom sa inšpiruje českým kubizmom v keramike. Spolu s misou vytvára nekonečný opakujúcí sa trojrozmerný vzor.

výroba (dle autorského designu): Český porcelán, Dubí u Teplic

rozměry: průměr 10,5 cm, výška 11 cm

objem: 0,4 l

 

Geometrický porcelánový set

Kolekciu tvorí kompozícia hrnčeka s misou, tanierový, čajový a kávový set. Tvary vychádzajú z geometrie šesťuholníku, napriek tomu nezaprú istú inšpiráciu v českom kubizme. Nájdeme tu aj inšpiráciu islámskym umením, predovšetkým nekonečne sa opakujúcimi vzormi. Môžme vidieť aj odkazy k japonskej technológii skladaného z papieru origami.

Pre výrobu plastového modelu je využitá technológia 3d tlače, podľa ktorého sa vyrábajú sádrové formy. Každá slúží asi dvacaťkrát, aj napriek tomu sa opotrebováva, potom sa musí vyrobiť nová. Porcelán sa leje do tlakových foriem a ručne retušuje. Porcelán sa páli pri teplote 1420 stupňov nadvakrát, prvykrát vysušený črep a druhýkrát naglazovaný tzv. přežah.

Porcelán se vyrába málosériovo v Českom porceláne v Dubí u Teplic podľa autorského návrhu.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní môžu vkladať príspevky. Prosíme, prihláste se alebo sa zaregistrujte .

Nevypĺňajte toto pole:

Vjem vznikol v roku 2013 a tvorí ho designérsko-architektonické trio - bratia Adam a Samuel Ciglerovi a Světlana Koženova. Naposledy sa predstavili v decembri 2014 na designSupermarketu v Domě u Minuty.

V našej malej dielni v srdci Prahy tvoríme výrobky z dreva, ako sú jedálenské stoly, odkladacie stolíky, servírovacie a krájacie dosky. Snažíme sa nadviazať na prerušenú tradíciu vysokého umenia remeslnej výroby, ktorá je založená na úcte k prírode, klasických technológiach a hlbokej znalosti materiálov. Zaoberáme sa tiež navrhovaním interiérov, vyrábame doplnky do domácnosti, ako sú napríklad svietidlá alebo nábytok na mieru. V porcelánovni v Dubí u Teplic sa podľa našeho návrhu vyrába desatidielny jedálenský set.