”Old school” stolička

 
Zväčšiť
 
  • 1 z 8
Výzdoba technika aplikovaná na nábytku sa dá prirovnať tetovaniu, ktoré vidíme bežne na telách ľudí.
Dostupnosť Dodanie tovaru do 28 pracovných dní
€340    
Kód tovaru PD 03 01
Výrobca Pyrodesign
Kategória kreslá a stoličky
 

Materiál :     Dub - masív, preglejka
Rozmer :      450 x 450 x 800
Technika :    Vypaľovanie do dreva

Výzdoba technika aplikovaná na nábytku sa dá prirovnať tetovaniu, ktoré vidíme bežne na telách ľudí.

Telo a jeho význam nepatrí nikomu inému, iba jeho nositeľovi. Súčasný individualizovaný človek označkovaním vyjadruje odstup od ostatných práve v rovnakých situáciách, kde tradičný človek prejavuje prináležitosť ku skupine. Telo sa dnes stáva nástrojom separácie, seba vymedzenia sa a zdôraznenia vlastného ega. Mnohí otetovaní sú voči sebe podobným indiferentní, najradšej si vyberajú takú skupinu, kde nesplynú s ostatnými sebe podobnými, ale kde si môžu neustále potvrdzovať svoju jedinečnosť.

Okamžik tetovania potvrdzuje jednotlivcovi jeho autonómiu, robí ho viditeľným v očiach iných a robí mu ryhu v jeho osobnej histórii. Mení mu pohľad na seba samého a vytvára nové sebavedomie.


PORADÍME VÁM 

Stoličky sú súčasťou modernej popkultúry, kde množstvo nahromadených symbolov a obrázkov vytvára dojem rockového štýlu potetovaných ľudských tiel. Spoločne s POTETOVANÝMI STOLÍKMI z tejto kolekcie ma každý model svoju originalitu. Potetovaný NOČNÝ STOLÍKTOALETNÉ ZRKADLO STREET MIRRORTIENIDLÁ PLISÉ MUFFINPLISÉ PLATEPLISÉ SPHERE alebo PLISÉ STAR a tapety ORIENT GOLDBALI POWDER, alebo DEFECT SUEDE vám vytvorí vašu spálňu alebo obývaciu miestnosť nadčasovú.


Podobný produkt

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní môžu vkladať príspevky. Prosíme, prihláste se alebo sa zaregistrujte .

Nevypĺňajte toto pole:
Martin Jankura - Návrh a výroba nábytkov a interiérových prvkov dekorované technikou vypaľovania do dreva.

V nábytkovej tvorbe sa zameriava na spojenie remesla so súčasným dizajnom, ktorý mu dodá nové významy, vyjadrí potrebu doby, urobí ho sviežim a príťažlivým aj pre nové generácie, taktiež sa snaží poukázať na emocionálnu provokáciu a citové pôsobenie ku konzumentovi. Okamžik tetovania nábytku potvrdzuje jeho autonómiu, robí ho viditeľným v očiach iných a robí mu ryhu v jeho osobnej histórii.

Symbolické hľadisko sa považuje za dôležité a často krát určuje celkový charakter výrobku. Výzdobná technika na nábytku nie je len konštruovaním nového významu, ale predovšetkým vytváraním novej identity, pokúša sa vyjadriť odstup od ostatných. Stáva sa nástrojom separácie, ale robí ho taktiež výnimočným a viditeľným v očiach iných.
Cieľom dizajnéra je inovatívnym riešením vyzdvihnúť potenciál zatracovanej techniky vypaľovania do dreva, ktorá v spojení s dizajnom a jemnou dávkou satiry, metafor na seba upozorní – „provokuje“.