MEJD: "Veľmi radi skúšame..."


"Veľmi radi skúšame nové veci a materiály"
Predstavte sa nám…

Obaja sme vyštudovali Vysokú školu výtvarných umení v Bratislave, Ateliér Produktového designu u Prof. Františka Buriana. Tam vznikla naša spolupráca a základy štúdia Mejd. V šúčasnosti pôsobíme v Bratislave. Dizajn, ktorý ponúkame je postavený na kompromisoch medzi funkčnými predmetmi a objektami, ktoré majú v ľudoch evokovat nejaký príbeh, emóciu, ktorú sami zažili alebo zažívajú. Snažíme sa inšpirovať všednými vecami a skúsenosťami, ktoré sami zažívame. 

mejd designspot profilvoka Mejd_logo_black mejd designspot


Prečo ste sa rozhodli byť dizajnérmi?
Začalo to strednou školou kde sme obaja študovali design ja (Katka) som študovala design nábytku a interiéru a Štefan design výrobkov. Tam to celé vzniklo a pokračovalo to ďalej vysokou školou a kedže nás to stále baví a napĺňa tak v tom aj naďalej pokračujeme v rámci Mejd-u.

Ako funguje vaša vzájomná spolupráca?
Skvele :) máme spoločné ciele a každý vyniká v rôznych veciach, tak že sa vieme dobre dopĺňať. Keď sa nestíhame stretnúť, tak komunikujeme cez internet kde vybavujeme veľmi veľa vecí.

Povedzte nám niečo viac o tom ako sa vzájomne dopĺňate, kto je za čo zodpovedný a podobne… 
Keď navrhujeme, tak spoločne vymýšľame, potom sa to rozdeluje tak, že Štefan zodpovedá za technickú stránku a ja mám na starosti marketing. Samozrejme všetko si spolu prechádzame a konzultujeme, aby sme boli vzájomne spokojní s výsledkom. Čo sa týka zákazok a komunikácie, tak Štefan komunukuje hlavne zo zahraničím a ja skôr Slovensko a Česká republika.

Predstavte nám v skratke vaše produkty
V našom portfóliu nájdete prevažne bytové doplnky ako napr: svietidlá, svietniky, zrkadlá, knižnicu,vešiaky a iné….
Najčastejsie používame prírodne materiály ako je drevo, to je u nás aj najdostupnejšie a veľmi sme si ho obľúbili. Taktiež sklo, keramika, beton, kov ktoré radi kombinujeme ako môžete vidieť  v našom porfóliu. Veľmi radi skušame nové veci a materiály.
To je naša tvorba ale popri tom  navrhujeme produkty na mieru, či už sa jedná o nábytok, alebo priemyselnú výrobu podľa zákazníka a zadania.

mejd

Priblížte nám, aký proces predchádza finálnemu produktu?
Výroba prvotného prototypu je častokrát veľmi zdĺhavá. Najprv sa spravia prvé skice, potom vizualizácie, výkresi a materiálové skušky. Ďaľší bod je vytvorenie prototypu 1:1 z ktorého vieme vychytať ďalšie chybičky. Niekedy tento proces trvá mesiac, niekedy aj polroka a občas sa stane, že  to trvá ešte dlhšie  podľa toho, na čom sa momentálne pracuje a aké sú u nás výrobné možnosti.

Ako prebieha výroba a samotná príprava pred výrobou?
Tieto začiatky mám najradšej :) (Katka) so Štefanom sa veľa rozprávame, rešeržujeme  inšpirujeme sa historickými, alebo súčasnými objektmi, hľadáme vzťahy medzi jednolivými vecami, tvar, myšlienku, príbeh. Toto je najdoležitejší bod od ktorého sa posúvame ďalej k vizualizáciam, modelom a prvým prototypom.

vyroba mejd designspot vyroba 2 mejd designspot vyroba 5 mejd designspot vyroba 1 mejd designspot vyroba 7 mejd designspot

Máte nejaké dizajnérske vzory? 
Je ich viac, máme radi “starú” dizajnérsku  klasiku (myslím tým modernu, bauhaus, de Stijl, alebo súčasný  holandský design, ale momentálne  dosť  sledujeme štúdia ako švajciarsky Big Game, škandinávcov Note  a japonca Oki Sato, ktorý založil štúdio Nendo.

Aké sú vaše vízie a sny do budúcnosti?
Naša najbližšia vízia, alebo skôr cieľ je tohtoročné Salone de Mobile  v Milane kde sme boli vybraní ako vystavujúci. Takže najviac energie budeme sústrediť tieto mesiace na túto skvelú akciu. Okrem toho si chceme zriadiť čím najskôr nový ateliér prip. čo by bolo naozaj skvelé aj showroom.

Ste držiteľmi ocenení, prípadne je niečo zaujímavé, čo by sme sa mali o vás dozvedieť?
Minulý rok sme dostali cenu produkt roka za kolekcie Jar a Exhibit na Bratislava design weeku.

Ešte by som rada spomenula, že minulý rok bol veľmi  náročný, ale znamenal pre nás veľký posun vpred. Absolvovali sme významné podujatia  v Londýne a holandskom Eindhovene,  kde naše kolekcie oslovili množstvo návštevníkov.O naše produkty je čoraz väčší záujem najmä v zahraničí, ale počet zákazníkov  sa v poslednom období zvýšil aj na Slovensku.


PREDSTAVUJEME TI DIZAJNOVÉ KÚSKY OD DVOJICE MEJD, KTORÉ SI MÁŠ MOŽNOSŤ U NÁS ZAKÚPIŤ:
Po kliknutí na obrázok vás to presmeruje na detail produktu.

Steak 8 designspot

Steak - doska na krájanie
49,50€

svietnik 4 Big bang designspot

Big Bang - svietnik
69,50€

zrkadlo 12 street designspot

Street mirror - zrkadlo
105€

svietnik 9 three one designspot

Three one - svietnik
110€

svietnik 12 three one designspot

Three one - svietnik
110€