guapa.: "V našej tvorbe hrajú dôležitú rolu farby ..."


"V našej tvorbe hrajú dôležitú rolu farby a experimentovanie s jednoduchými tvarmi s cieľom pretvoriť ich na zložitejšie štruktúry."Predstavte sa nám…

Sme Alexandra Varšová a Eva Kocnárová a vytvorili sme značku Guapa. ako prirodzený výsledok zladenia sa v pohľade na grafickú tvorbu v jej rozmanitých podobách. Venujeme sa navrhovaniu autorských dizajnových tapiet. V našej tvorbe hrajú dôležitú rolu farby a experimentovanie s jednoduchými tvarmi s cieľom pretvoriť ich na zložitejšie štruktúry. Hnacou silou je pre nás hravosť a nápaditosť, vlastnosti, ktoré považujeme za základ veselého a nestarnúceho ducha. Snažíme sa pretvárať podnety z organického aj geometrického sveta na vzory a zdieľať tento feeling s užívateľmi našej tvorby.

                                                                             foto                  

Prečo ste sa rozhodli byť dizajnérmi?

Všetko to začalo pred 13-timi rokmi v inšpiratívnom pražskom prostredí, „na vlne“ kreativity, v komunite ľudí nadšených grafikou. Síce sme sa stretli v korporátnom openspace, ale už tam sme zistili, že sa nám spolu dobre pracuje a postupne sme odkrývali ďalšie zhody v záujmoch a v nadšení pre grafický dizajn. Opustili sme korporátny svet a začali pracovať na projektoch v oblasti grafického dizajnu: reklamných konceptoch, webových stránkach, vizuáloch pre kultúrne a charitatívne projekty. V istom momente tvorby sme sa zhodli v rozhodnutí zamerať sa na dizajn vzorov, ktoré sme už predtým sem tam využívali v reklamných projektoch. 

Ako funguje vaša vzájomná spolupráca?

Naša spolupráca je založená predovšetkým na komunikácii o každom aspekte tvorby, výroby produktov a jej propagácie a taktiež na zdieľaní zručností, ktoré si priebežne osvojujeme. Komunikujeme o každom nápade, o návrhoch vzorov, ich veľkostiach, farbách, prevedení atd. Nespája nás iba práca, ale aj dlhoročné priateľstvo a ak sa niekto tvrdí, že práca môže priateľstvo ohroziť alebo naopak, nám priateľstvo pomáha napredovať v práci a jeden vzťah rozvíjať druhým (: Obe tvoríme vzory, to je základ, a všetky ostatné pracovné povinnosti a zadania si situačne alebo intuitívne delíme. Fungujeme teda ako celok, obe ponorené vo všetkom, čo sa týka guapy.

PREDSTAVUJEME TI DIZAJNOVÉ KÚSKY OD DIZAJNÉROV GUAPA. , KTORÉ SI MÁŠ MOŽNOSŤ U NÁS ZAKÚPIŤ.
Po kliknutí na obrázok vás to presmeruje na detail produktu.

tapeta recycle designspot tapeta suede designspot tapeta kite designspot_1  

127_1

tapeta joujou designspot
TAPETA
BRICASSO RECYCLE
TAPETA
DEFECT SUEDE
TAPETA
KITE MUTE
TAPETA
PEBBLES MAROCCO
TAPETA
CHAPEAU JOUJOU
 

Predstavte nám v skratke vaše produkty…

Navrhujeme vzory a aplikujeme ich na tapety a príležitostne i na ďalšie materiály – porcelán alebo látky.

Naše tapety môžu zmeniť vzhľad aj atmosféru interiéru. Sú vhodné pre aplikáciu na celú stenu, dve priľahlé steny alebo v celej izbe, čím sa stávajú ústredným dizajnovým prvkom. Tapety sú z kvalitného materiálu, ktorý spĺňa všetky kritériá moderného ekologicky nezávadného tapetovania. Rozmery tapiet sú 0,7m x 7m. Naším prianím je, aby vzory guapa navodzovali v životnom priestore optimizmus a pohodu.


Priblížte nám, aký proces predchádza finálnemu produktu? Ako prebieha výroba a samotná príprava pred výrobou.
 

Pri tvorbe vzoru experimentujeme s jednoduchými tvarmi s cieľom pretvoriť ich na zložitejšie štruktúry. Zaujímajú nás teda momenty opakovania – aj veľmi jednoduché opakovanie základných tvarov môže priniesť nový a nečakaný vizuálny zážitok a fascinujúci je aj opačný postup, keď je opakovanie v zložitejšej štruktúre na prvý pohľad nepostrehnuteľné. Pretože pracujeme primárne v digitálnom prostredí, všetky vzory sú výsledkom presných výpočtov, ďalej všednej aj nevšednej inšpirácie, odvahy experimentovať, intuitívneho hľadania opakovaní a hry s pestrou škálou farieb a tvarov. Vytvorenie finálnej podoby vzoru je len prvý krok, po ktorom nasleduje jeho “ladenie” pre konkrétny účel. Prakticky to znamená hlavne hľadanie vhodnej veľkosti pre jeho aplikáciu na konkrétnu tapetu.

Aké sú vaše vízie a sny do budúcnosti?
 

V prvom rade chceme pripraviť novú kolekciu tapiet a chceli by sme rozšíriť škálu tapetových materiálov. Máme veľa nápadov, ako aplikovať vzory guapa na každodenné predmety, zároveň chceme pripraviť limitované kolekcie vlastných produktov. 

tapeta architect designspot tapeta sakura designspot tapeta powder designspot  tapeta mocca designspot
 tapeta summer designspot
TAPETA
ARCHITECT GREY
TAPETA
ORIENT SAKURA
TAPETA
BALI POWDER
TAPETA
70S MOCCA
TAPETA
TREES SUMMER