Ako začleniť dizajnový kúsok do Vášho interiéru

Pri zariaďovaní jednotlivých miestností nášho domova si nábytok vyberáme vzhľadom na jeho funkciu, ktorú má v danej miestnosti plniť. Hoci má každý kúsok zariadenia svoju vlastnú úlohu, spoločne majú vytvoriť príjemne pôsobiaci celok. Avšak nábytok si vyberáme nielen kvôli  jeho primárnej funkcii, ale často krát nás upúta jeho prevedenie a vzhľad. Každý z nás chce mať  predsa  svoj príbytok zariadený vkusne a štýlovo, prihliadajúc na to, čo má rád. Keď už však príde k samotnému výberu jednotlivých prvkov, okrem výzoru je cena jedným z hlavných determinantov.  Preto nie každý siahne po síce lákavo vyzerajúcich, no cenovo vyššie nastavených   dizajnových kúskoch. V tomto článku Vám však chceme prezradiť, že cena nehrá vždy prím , a že  dizajnové prvky sú dostupné aj pre Vás. 

2

Čo je to dizajnový kúsok?

V prvom rade si ozrejmime, čo vlastne takýto solitér v interiéri znamená. Dizajnovým kúskom rozumieme prvok nábytku, vytvorený dizajnérmi, príp. architektmi, ktoré sú ich originálnymi a autorskými dielami, v mnohých prípadoch vytvorenými na objednávku. Okrem množstva času a trpezlivosti, ktoré dizajnér vynaloží na vytvorenie konkrétneho diela, sa tieto kúsky vyrábajú z kvalitných a starostlivo vyberaných materiálov, a preto sa vyznačujú vysokou životnosťou . Keďže pochádzajú  z rúk študovaných odborníkov, ktorí sa vyznajú v súčasných trendoch a umení, ich diela sú nielen kúskami modernými, ale priam nadčasovými. 

Prečo investovať do dizajnového kúsku?

Pojem dizajn v našich končinách stále nedosiahol takú pozornosť, akú by si  zaslúžil.  V zahraničí sa okrem pravidelných veľkolepých výstav na prezentáciu  jednotlivých umelcov a ich diel, nachádza tiež veľké množstvo obchodov. Z toho dôvodu sa dizajn dokázal priblížiť širokej verejnosti, ktorá vie oceniť jeho kvality.  U nás sa stretneme hlavne s prezentáciou ponuky  obchodných reťazcov, ktorá láka cenovou dostupnosťou, ale v mnohých prípadoch je to na úkor kvality a takisto dopredaja nemoderných kusov z predošlých sezón.
Hoci Vám cena dizajnového prvku nemusí byť hneď po vôli, nezabúdajte, že s jeho kúpou investujete do originálneho a nadčasového výrobku,  ktorý Vám vydrží a bude robiť radosť dlhú dobu. Okrem toho si môžete byť istý, že ho nenájdete v každej tretej domácnosti zariadenej podľa aktuálnej ponuky z katalógu.

1_2
Ako vyberať a následne začleniť prvok do interiéru?

Výber dizajnového prvku záleží od prostredia, do ktorého ho chcete umiestniť. Ak sa jedná o Vašu domácnosť, mal by to byť kúsok, ktorý zodpovedá Vašej povahe a mal by sa Vám v prvom rade páčiť. Dizajnové kúsky sa často krát vyskytujú v interiéroch ako objekty, ktoré ihneď upútajú pozornosť, či už je to ich farbou alebo netradičným tvarom. Preto majú zvyčajne dominantnú úlohu a nemusia do bodky ladiť so zvyškom interiéru. Zvyknú byť  použité aj ako akcenty jednotlivých priestorov, napr. zladenie výrazne farebného prvku k ostatným tlmeným odtieňom alebo ako mohutný prvok k jemnému zvyšku. Výberu a spôsobu kombinovania sa medze nekladú, dizajnový kúsok Vám musí  predovšetkým robiť radosť.
 

Preto ak nabudúce budete hľadať nový kúsok do Vášho interiéru, nebojte sa zaexperimentovať a siahnuť po niečom inom a originálnom. Investícia do dizajnového prvku Vás určite nesklame a dlhú dobu budete mať, okrem závistlivých návštev,  jedinečnú vec z kvalitných materiálov. Prezrite si preto ponuku na našej stránke a inšpirujte sa dielami slovenských a tiež českých dizajnérov .